Blachodachówka Modułowa 1 i 2 gatunekCzym jest blachodachówka modułowa?

Najczęściej wybieranymi w Polsce pokryciami dachowymi są te wykonane z blachy.
Wśród nich coraz popularniejsza jest blachodachówka modułowa.

Jakie więc zalety ma tak zwana modułówka, że jest tak chętnie zamawiana? Dowiesz się tego z kilku poniższych akapitów. Blachodachówka nowoczesna to mnóstwo zalet i niska cena oraz wielki wybór producentów i wzorów dostępnych na polskim rynku.  

 

 

Nowoczesne rodzaje blachodachówki

 

Wśród pokryć dachowych wykonywanych z blachy tradycyjnie stosowana była blacha trapezowa albo blachodachówki. Pierwsza układana jest w długich arkuszach a druga cięta na zamówione wymiary przez producenta. Blachodachówka nowoczesna to jednak obecnie najczęściej blachodachówka modułowa określana też jako blachodachówka panelowa. Takie rozwiązanie posiada liczne i ważne zalety. Są to między innymi:

 •       łatwość układania – moduły są identyczne i nie ma konieczności dopasowywania kolorystycznego, jak ma to w przypadku ceramiki, która często różni się odcieniem barwy;
 •       szybkość układania – gotowe otwory montażowe i pasujące do siebie kształty arkuszy wybitnie przyśpieszają pracę na dachu;
 •       brak widoczności połączeń arkuszy lub niska ich widoczność – przykładowo modułówka BP2 serii IZI ROOF i ZET ROOF to wkręty ukryte w zagłębieniach a IZI LOOK i ZET LOOK to całkowicie ukryte wkręty;
 •       zazwyczaj jest dostępna od ręki, nie musisz czekać na jej przycięcie;
 •       przy montażu nie pozostają praktycznie żadne odpady, nieduży rozmiar pozwala zaplanować wszystko tak, aby nie trzeba było nic przycinać na krawędziach. Oczywiście przy kominach czy oknach dachowych mogą być konieczne pewno dopasowania;
 •       ze względu na mniejsze rozmiary modułówka na niższą tendencję do tak zwanego falowania pod wpływem wysokich temperatur.

Blachodachówka cięta na wymiar po zamówieniu może być minimalnie tańsza, ale trzeba poczekać na jej przycięcie, a linie łączenia mogą być bardziej widoczne na gotowym dachu.

Zapytaj o TANIE BLACHY

   

  Tanie blachodachówki w 2 gatunku z gwarancją

   

  Posiadamy na składach w SEROCKU, BŁONIU i  ŁÓDZI tanie blachodachówki modułowe w 2 gatunku produkowane z końcówek rolek etc.
  Kolory grafit, brąz, czarny i czerwony bywają w promocjach już od 30 pln brutto za moduł!

  Producenci blachodachówek modułowych

   

  Liczba producentów produktu, jakim jest blachodachówka modułowa, jest spora. W czołówce na pewno znajduje się wspomniana już firma BP2 (wcześniej znana jako Blachoprofil 2), która produkuje również blachówkę ciętą na wymiar i wiele innych przydatnych w budownictwie elementów. Popularne są także wyroby firmy Blachy Pruszyński takie jak: Tigra, Fiord, Modus, Loara, Ren, Szafir czy Regle. Wysoko oceniane są także produkty powstałej w Szwecji firmy Lindab to blachodachówka nowoczesna modułowa z serii: Costa, Laguna oraz Moduline M. Równie ciekawie prezentują się finlandzkie dachówki Ruukki. Dostępne są takie ich rodzaje jak: Ruukki Hyygge, Frigge czy Finnera. Każda z tych firm ma swoich zwolenników i niezależnie od wyboru powinieneś być zadowolony z produktów tak uznanych marek.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

  +48 500 409 109

  phone

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

   

  +48 500 409 109

  phone

   

  Co oprócz blachodachówek modułowych możesz położyć na dachu?

   

  Blachodachówka modułowa to tylko jedna z możliwości pokrycia Twojego dachu. Najdroższą i najszlachetniejszym rozwiązaniem są tradycyjne dachówki ceramiczne. To jednak również wysoki koszt układania oraz konieczność zaprojektowania wytrzymałej konstrukcji dachu, gdyż ceramika jest bardzo ciężka. Blachodachówki cięte na wymiar sprawdzą się podobnie jak blachodachówka nowoczesna, czyli modułowa. Są one tylko trudniejsze w montażu. Jeżeli poszukujesz rozwiązań najtańszych, to możesz również rozważyć zastosowanie blachy trapezowej dostępnej w dużych arkuszach, co wydatnie przyśpiesza pokrywanie dachu.  

  Wybierz więc rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji. Z pewnością powinieneś sprawdzić, czy nie będzie to właśnie blachodachówka modułowa oferująca najwięcej istotnych zalet w atrakcyjnej cenie.