Tanie Okno Dachowe PołacioweOkna dachowe określane również jako okna połaciowe to wspaniałe rozwiązanie, które pozwala na intensywne doświetlenie nawet bardzo dużych pomieszczeń.

Poznaj rodzaje okien dachowych oraz to, czy warto postawić na najlepsze rozwiązania firm Fakro, Velux czy Roto a może wybrać mniej znane marki. Na rynku jest dostępnych całe mnóstwo rozwiązań i musisz dokonać świadomego wyboru tego co będzie najlepsze w Twoim pomieszczeniu, które chcesz doświetlić lub zapewnić mu dobrą wentylację.

Rodzaje okien dachowych?

 

Okno połaciowe montowane w dachu może przyjmować bardzo wiele postaci. Najpopularniejsze są konstrukcje takie jak:

 •       okno dachowe obrotowe – typowe okno obracane w połowie swojej wysokości;
 •       okno dachowe uchylne – okno uchylane z osią obrotu u góry;
 •       okno dachowe uchylno-obrotowe – uniwersalne rozwiązanie łączące zalety obu tych typów;
 •       okno dachowe wysokoosiowe – okno obrotowe z osią obrotu w ¾ wysokości;
 •       okno kolankowe dachowo-ścienne – okna montowane na styku dachu ze ścianą z częścią umieszczoną zarówno w ścianie jak i dachu;
 •       okno dachowe balkonowe – podobne do kolankowego, ale pozwalające na wyjście na powstały mały balkon;
 •       okno wyłazowe – okna dachowe otwierane tak, aby zapewnić wygodną możliwość wyjścia na dach.

Rodzaje okien dachowych można także określać na podstawie materiału użytego do ich konstrukcji. Mogą to być:

 •       okna dachowe plastikowe (okna dachowe PVC, PCV) – najpopularniejsze i zarazem najtańsze rozwiązanie;
 •       okna dachowe aluminiowe – okna tego typu mają dużą sztywność, więc często są stosowane przy większych rozmiarach;
 •       okna dachowe drewniane – tradycyjne rozwiązanie wciąż cenione przez wiele osób i dobrze sprawdzające się w każdym dachu. W celu zwiększenia trwałości drewno może być powlekane warstwą poliuretanu.

Zapytaj o TANIE OKNA DACHOWE

  Dlaczego warto zamontować okno dachowe?

   

  Okno połaciowe montowane jest zarówno w domach, garażach, warsztatach, jak i magazynach czy sklepach. Największą zaletą takie umieszczenia okna jest zapewnienie bardzo dużej ilości słońca, które dostaje się tą drogą do pomieszczenia. Właśnie dlatego jest to wykorzystywane na przykład jako dodatek do zwykłych okien umieszczonych w ścianach w bardzo dużych i wysokich pomieszczeniach, gdzie zwiększa nasłonecznienie. 

  Na wszelkiego rodzaju strychach i poddaszach używane jest zarówno do doświetlenia, jak i zapewnienia dobrej wentylacji, jeżeli chcesz w takim miejscu urządzić na przykład pracownię czy suszarnię to takie okno będzie Ci niezbędne. Jeśli chcesz zamienić taką przestrzeń na pomieszczenie mieszkalne mocno wykorzystywane, to warto zdecydować się na okno kolankowe lub droższe, ale jeszcze ciekawsze okno balkonowe pozwoli Ci stworzyć wspaniałą przestrzeń dla każdego mieszkańca. Właśnie w wyższych budynkach okno połaciowe może być również wykorzystane zarówno jako droga ewakuacyjna na dach, jak i wygodny dostęp konieczny na przykład do konserwacji znajdujących się na dachu wylotów wentylacji, anten, paneli słonecznych i tym podobnych instalacji.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

  +48 500 409 109

  phone

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

   

  +48 500 409 109

  phone

   

  Najlepsi producenci okien dachowych

   

  Okna połaciowe są produkowane przez bardzo wielu krajowych, jak i zagranicznych wytwórców. Na czele wszelkich rankingów popularności od lat są okna dachowe Fakro oraz Velux. Fakro to polska firma, która od małego zakładu stała się dużym światowym producentem okien dachowych. Ich ciekawym produktem są na przykład energooszczędne okna FTT U8, które zapewniają najwyższą izolację termiczną. Wyższą niż najlepsze okna dachowe trzyszybowe, gdyż to rozwiązanie posiada 4 szyby i specjalny kołnierz osłonowy do zamontowania w dachu. Velux to z kolei duńska firma oferująca najnowocześniejsze okna dachowe na całym świecie, a także szereg akcesoriów do nich takich jak rolety, markizy, żaluzje i tym podobne. Velux należy do tego samego właściciela co kolejna marka okien dachowych, czyli ImFenster. Następny producent to Roto, czyli niemiecka firma ceniona na wszystkich rynkach. Oprócz okien dachowych oferuje ona także schody strychowe składane, podwieszane i nożycowe. Polecić można również niedrogie okna połaciowe węgierskiej firmy Dakea. Oferuje ona także bardzo ciekawe rolety do okna dachowego zasilane poprzez wbudowaną baterię ładowaną z paneli słonecznych. Ciekawe okna dachowe dostarcza także marka Optilight należąca do znanej platformy logistycznej KRONmat. 

  Dobrze dobrane okna dachowe mogą zupełnie odmienić każde pomieszczenie, zapewniając mu dużo ciepła oraz jasności, jak i gwarantując dobrą wentylację.