Rolety VELUXOkna dachowe ze swojej istoty są umieszczone w miejscu bardzo nasłonecznionym. Właśnie dlatego często zachodzi konieczność zastosowania jakiegoś rodzaju osłony przeciwsłonecznej.

Dowiedz się, czy rolety zewnętrzne na okna dachowe są lepsze niż żaluzje do okien dachowych i czy lepiej stosować zabezpieczenia umieszczone wewnątrz, czy na zewnątrz okna dachowego.  

 

 

Rodzaje osłon przeciwsłonecznych do okien dachowych

 

W celu ochrony przed nadmiarem słońca wpadającym do pomieszczenia przez okno dachowe możesz zastosować jedno z kilku rozwiązań:

 •       rolety wewnętrzne na okna dachowe;
 •       żaluzje do okien dachowych wewnętrzne;
 •       rolety zewnętrzne na okna dachowe;
 •       markizy zewnętrzne na okna dachowe.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i warto rozważyć dokładnie, co chcesz osiągnąć poprzez zastosowanie konkretnego rodzaju osłon.

Żaluzje do okien dachowych wewnętrzne

Żaluzje do okien dachowych montowane wewnątrz pozwalają na szybką regulację ilości wpadającego światła. Są rozwiązaniem dość tanim, a wiele osób uważa je za ładny element dekoracyjny podnoszący atrakcyjność wnętrza. Minusem takiego rozwiązania może być konieczność ich odkurzania, co ze względu na umieszczenie wysoko może stanowić pewien problem. Niemniej jest to dość często wybierany sposób osłony przed słońcem.

Rolety wewnętrzne na okna dachowe

To rozwiązanie zdecydowanie najtańsze i jednocześnie najprostsze w montażu. Jest łatwo dostępne, gdyż wytwarza je wielu producentów. Montowane może być na przykład wkrętami lub też dwustronną taśmą klejącą. Pozwala na łatwe zaciemnianie pomieszczenia, może również występować w wersjach podwójnych, gdzie każda warstwa materiału posiada inną przepuszczalność, co pozwala na większą regulację ilości wpadającego światła. Ich wadą jest słabe ograniczanie ciepła, gdyż materiał rolety nagrzewa się wewnątrz pomieszczenia, podnosząc jego temperaturę. Oczywiści poza rozwiązaniami uniwersalnymi możesz także zamówić rolety Velux czy rolety Fakro pasujące do konkretnego okna dachowego tych producentów.

 

Zapytaj o TANIE BLACHY

  Rolety zewnętrzne na okna dachowe

  To zdecydowanie najbardziej polecane rozwiązanie. Posiada ono szereg zalet, które znacznie podnoszą komfort użytkowania pomieszczeń z oknami dachowymi. Oczywiście pozwalają one na całkowite zaciemnienie wnętrza. W odróżnieniu od rolet wewnętrznych blokują całe ciepło jakie mogłoby się dostać do domu poprzez okno. Najczęściej są wyposażone w wygodne sterowanie elektryczne z przyciskiem na ścianie lub pilotem. Jest to bardzo ważne, gdy okna są położone wysoko, gdzie trudno byłoby obsługiwać ręcznie żaluzje czy rolety wewnętrzne. Dodatkową zaletą jest to, że rolety zewnętrzne na okna dachowe są również świetnym zabezpieczeniem antywłamaniowym. A okna dachowe są jedną z dróg wykorzystywanych przez niepowołane osoby do dostania się do środka domu. Tutaj też można skorzystać z rozwiązań uniwersalnych, ale znacznie lepszym pomysłem są rolety od producenta danego okna. Na przykład rolety Velux są idealnie dopasowane do ich okien i mogą być także zasilane energią słoneczną, co pozwala uniknąć konieczności prowadzenia przewodów elektrycznych.


  Markizy zewnętrzne na okna dachowe

   

  Markizy stosowane na zewnątrz są to po prostu wyciągane tkaniny kryjące okno przed słońcem. Ich zaletą jest to, że mogą one być wytwarzane z materiałem o różnej przepuszczalności światła. Pozwala to na dostosowanie ich do konkretnej lokalizacji. Markiza jest również znacznie tańsza od zewnętrznych rolet, a także dobrze zatrzymuje ciepło. W tej grupie również dostępne są modele zarówno sterowane ręcznie, jak i elektrycznie.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

  +48 500 409 109

  phone

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

   

  +48 500 409 109

  phone

   

  Nie zapomnij również o innych akcesoriach takich jak na przykład moskitiery do okien dachowych, które w lecie są bardzo przydatnym dodatkiem. Najlepiej zamów cały zestaw akcesoriów wraz z oknem dachowym od jednego producenta. Najlepszym wyborem będą osłony tego samego producenta co okna, czyli na przykład markizy czy rolety VELUX do okien VELUX czy też Fakro do okien Fakro i podobne zestawy w przypadku innych producentów okien dachowych.