Dekarz ile kosztuje dachCeny usług dekarskich to istotna sprawa przy budowie nowego lub remoncie starego domu. Sprawdź, jak wyglądają orientacyjne ceny za usługi dekarskie.

Dobry dekarz jest na wagę złota. Bez jego udziału nie może powstać dobry dach, a konsekwencje słabego wykończenia dachu mogą pojawiać się przez wiele lat i być bardzo kosztowne w usuwaniu.

Typowe ceny usług dekarskich

Ile za metr krycia dachu? To pytanie pada dość często. Standardowo w zależności od wielu czynników taka usługa może kosztować w 2023 roku w granicach 30 do 200 złotych za metr kwadratowy dachu. Oczywiście wszystko zależy dokładnie od zakresu prac i użytych technologii. Przykładowo, jeśli dodatkowo konieczny jest montaż okien, cena z pewnością wzrasta. Podobnie dodatkowo liczone są obróbki komina.

Można przyjąć, że standardowy koszt budowy dachu to kilkanaście do kilkudziesięcu tysięcy złotych. Oczywiście przy szacowaniu kosztów Twojego konkretnego dachu musisz wziąć pod uwagę jego wielkość, liczbę oddzielnych połaci, liczbę okien i wyłazów dachowych czy rodzaj materiału (blacha, blachodachówka, dachówka ceramiczna itp.) i różnych dachowych akcesoriów takich jak płotki przeciwśniegowe, ławy kominiarskie i tym podobne dodatki. Dekarz szacuje swoją pracę po liczbie godzin pracy, jakie będzie musiał poświęcić na dany dach. Wtedy przyjmuje on zazwyczaj koszt robocizny dachu jako 25-30 złotych za godzinę swojej pracy. Większość dekarzy przelicza to jednak na metry kwadratowe dachu gdyż jest to łatwiejsze zarówno dla wykonawcy jak i klienta.

Obecnie m2 wykonania dachu zaczyna się do 30 złotych przy prostych dachach z blachy trapezowej a kończy na 200 złotych w przypadku bardziej skomplikowanych dachów – np z karpiówki z wolim okiem czy dachów solarnych. Standardowo obecnie koszt wykonania dachu w 2023 roku można przyjąć 40-80 złotych za m2.

Warto sprawdzić lokalne ceny na forach internetowych wpisując na przykład dekarstwo Błonie czy dekarstwo Serock. W ten sposób poznasz ceny w Twojej okolicy, a mogą one znacząco różnić się od tych w innych regionach kraju. Warto więc poświęcić chwilę czasu na poznanie lokalnej specyfiki i tego, jak kształtują się ceny w danej lokalizacji. W dużych miastach często jest większy wybór fachowców, ale potrafią oni mieć także wyższe stawki. Tak na przykład jest w mieście: Warszawa, gdzie bardzo często pracują dekarze – i cała masa innych pracowników budowy – z innych regionów kraju, jak i z zagranicy. Pracownicy zagraniczni to również jedna z możliwości obniżenia kosztów na budowie, ale w przypadku dekarstwo należy dokładnie sprawdzić, czy mają oni odpowiednie kwalifikacje. Najłatwiej uczynić to przez kontakt z pracodawcą, który już ich zatrudniał i może coś powiedzieć o ich fachowości. Mogą tutaj też wystąpić trudności komunikacyjne, ale pomimo takich utrudnień i tak wiele osób decyduje się na takich pracowników.

Oczywiście jeśli jest to na przykład wymiana dachu, koszt będzie wtedy odpowiednio większy, gdyż rozbiórka też jest kosztowna, o czym niektórzy zapominają, kalkulując koszty takiej inwestycji. Na przykład demontaż dachówki to zazwyczaj kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy pokrycia.

Zapytaj o TANIE DACHY

  Jak szukać dekarzy?

  Istnieje kilka możliwości poszukiwania dobrego fachowca, jakim powinien być każdy dekarz. Najlepiej jest oczywiście mieć swoją zaufaną ekipę, ale to kwestia znajomości branży i fachowców czego nikt nie ma na początku. Drugą i chyba najprostszą możliwością jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej i wpisywanie fraz na przykład dekarze Warszawa, dekarze Łódź czy dekarze Legionowo albo usługi dekarskie Pułtusk. Kolejnym sposobem jest podpytanie się na okolicznych budowach zarówno u pracowników, jak i inwestorów. Tutaj poznasz zarówno opinię o fachowcach, jak i orientacyjne ceny. To nieoceniona wiedza z pierwszej ręki dotycząca pracy w Twojej okolicy, więc u Ciebie, jeśli konieczne jest pokrycie dachu koszt, powinien być porównywalny. Jeszcze inną możliwością jest skorzystanie z lokalnej hurtowni budowlanej, składu budowlanego czy hipermarketu budowlanego. W okolicach takich miejsc zazwyczaj jest sporo ogłoszeń o firmach oferujących najróżniejsze usługi budowlane. Z pewnością znajdą się wśród nich również dekarze z Twojej okolicy.

  SZUKASZ DEKARZA? WYKONAWCY? ZADZWOŃ! POMOŻEMY!

  +48 500 409 109

  phone

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

   

  +48 500 409 109

  phone

   

  Masz sporo możliwości znalezienia porządnej firmy czy fachowca oferującego usługi dekarskie. Zawsze może też część prac wykonać we własnym zakresie, obniżając koszt. Pamiętaj jednak, że wiele czynności lepiej jednak zostawić fachowcom, gdyż wymagają one pewnej wiedzy i sporo doświadczenia. Jeśli dysponujesz czasem, to możesz się ich nauczyć i mieć sporą satysfakcję z własnoręcznie wykonanych prac.