Ile Kosztuje Dach z dachówki i blachy

Każdy, kto zamierza postawić nowy dom, powinien znaleźć, jak najlepszy sklep z dachami w swojej bliskiej lub trochę dalszej okolicy.

Jak powinna wyglądać dobra hurtownia pokryć dachowych i jak ją odnaleźć w pobliżu miejsca budowy czy większego remontu? Tego właśnie dowiesz się z kilku poniższych akapitów tłumaczących skąd wziąć dobre i tanie materiały na swój dach.

 

 

Jaka powinna być dobra hurtownia pokryć dachowych?

 

Hurtownia dachów to bardzo specjalistyczny sklep, który musi spełniać wiele wymagań, aby zadowolić swoich klientów. Sklep z dachami przede wszystkim powinien:

 •       być zlokalizowany dość blisko miejsca budowy czy remontu – transport może być nawet darmowy w najbliższej okolicy sklepu (oczywiście przy większych zamówieniach) albo dość tani na nieco większe odległości. Jeśli masz własny transport, to na ten punkt nie musisz zwracać większej uwagi;
 •       być dobrze zaopatrzony – poniżej znajdziesz krótki spis tego, co powinna oferować dobra hurtownia dachów;
 •       mieć niskie ceny – to oczywiście kluczowy parametr dla każdego inwestora, więc dokonaj stosowanego porównania cen kilku produktów przy szukaniu najlepszego miejsca do zakupów materiałów na Twój dach;
 •       posiadać wyszkolony i doświadczony personel – fachowcy zawsze mogą Ci doradzić lub też wychwycą błąd, gdy zamówisz elementy, które nie będą ze sobą prawidłowo współpracowały.

Po tych cechach rozpoznasz, który sklep z dachami jest dobry i warto zrobić w nim zakupy.

Zapytaj o TANI DACH

   

   

  Czy warto szukać tańszych sklepów w odleglejszych miejscach?

   

  Tutaj trzeba dokonać kalkulacji dla każdego przypadku i każdego zamówienia. Właściwie z góry można odrzucić miejsca leżące w naprawdę dużej odległości, gdyż transport ciężkich materiałów jest drogi i skutecznie zniweluje to cały zysk, jaki mógłbyś mieć, znajdując sklep z dachami trochę tańszy, ale leżący daleko. Oczywiście w wyjątkowych przypadkach, gdy zamawiasz bardzo rzadkie i drogie rozwiązania, może mieć to sens. Są to jednak raczej jednostkowe przypadki przy realizacjach luksusowych projektów domów. Najprościej jest, gdy hurtownia pokryć dachowych jest umiejscowiona poniżej godziny jazdy, czyli realnie maksymalnie kilkadziesiąt kilometrów od placu budowy.

   

   

  Co powinno się znajdować w hurtowni z dachami?

   

  Hurtownia – dachy, elewacje, płoty, okna, okna dachowe – dość często hurtownie mają szerszy asortyment niż tylko dachy. Najwięcej oferują z reguły składy budowlane, ale mogą one nie mieć rzadszych czy bardziej specjalistycznych rzeczy z tego, co możesz chcieć zamontować na swoim dachu. Na pewno w ofercie, jaką ma porządna hurtownia dachów powinny znaleźć się takie produkty jak:

  •       pokrycia dachowe – blachy dachowe płaskie, blachy trapezowe, blachodachówki, dachówki ceramiczne, dachówki betonowe, gonty bitumiczne, membrany zewnętrzne do dachów płaskich – w danej hurtowni może być wszystkiego po trochu lub też może się ona specjalizować w jednym z typów takich pokryć dachowych;
  •       podbitki dachowe – w większości rozwiązań jest ona niezbędną częścią dachu, więc najlepiej nabyć ją razem z całą resztą elementów;
  •       materiały izolacyjne – papy, membrany, styropian, wełna mineralna, płyty PIR i tym podobne materiały;
  •       obróbki blacharskie – kalenice, gąsiory dachowe, wiatrownice itp.;
  •       rynny – proste rynny lub też kompletne systemy rynnowe renomowanych producentów;
  •       materiały do montażu – wkręty farmerskie, gwoździe, podkładki, kleje czy pianki.

  Dobrze, jeśli są tam również okna dachowe, wyłazy dachowe, świetliki oraz szereg innych akcesoriów dachowych takich jak między innymi ławy i stopnie kominiarskie, płotki śniegowe czy kominki wentylacyjne.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

  +48 500 409 109

  phone

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

   

  +48 500 409 109

  phone

   

   

  Jak szukać hurtowni pokryć dachowych w swojej okolicy?

   

  Najlepiej poszukiwania zacząć od wyszukiwania wpisując frazy takie jak ‘hurtownia pokryć dachowych’, ‘skład budowlany pokrycia dachowe’, dodając nazwę swojego lub najbliższego dużego miasta. Może to być na przykład: ‘hurtownia dachy Warszawa’ czy ‘skład budowlany pokrycia dachowe Łódź’. W ten sposób otrzymasz wyniki, z których dowiesz się, gdzie są najbliższe sklepu i hurtownie tego typu. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co one oferują, to oczywiście zajrzyj na ich strony. A opinii o nich szukaj na specjalistycznych forach budowlanych. Z pewnością znajdziesz tam opinie zarówno chwalące, jak i takie negatywnie oceniające dany sklep z dachami. Z nich dowiesz się, która hurtownia dachów jest warto Twojej uwagi i do której warto się udać w celu zrealizowania swojej listy zakupowej lub też stworzenia jej na miejscu z pomocą fachowych doradców. Możesz także poprosić o poradę za pomocą maila czy specjalnego formularza kontaktowego umieszczonego na stronie, jaką powinna mieć każda dobra hurtownia pokryć dachowych.