Tanie Blachy Trapezowe 1 i 2 gatunekPokrycie dachowe to jedna z najważniejszych rzeczy przy budowie nowego domu lub remoncie dachu w starym.
Blacha trapezowa to jedno z najtańszych i najprostszych rozwiązań, jakie możesz zastosować.


Dobrze położona blacha trapezowa na dach jest bardzo trwała, doskonale się prezentuje oraz pozwala na szeroki wybór kolorystyki. Właśnie dlatego jest to obecnie jedna z najpopularniejszych metod pokrywania dachów.

 

  •  

Rodzaje blachy trapezowej na dach

 

Blacha trapezowa – cena jest najczęściej decydującym czynnikiem o jej wyborze. To opcja wielokrotnie tańsza od dachówki ceramicznej oraz od podobnego do niej rozwiązania, czyli blachodachówki.

Blacha trapezowa na dach może występować w różnych wersjach grubości blachy (0,4 do 1,5 milimetra), jak i sposobu zabezpieczenia jej przed korozją. Wyróżnić można takie typu jak:

  •       blacha trapezowa na dach ocynkowana – często stosowana w prostych zadaszeniach garaży, składów, warsztatów i tym podobnych budowli. Może również zostać pomalowana;
  •       blacha trapezowa na dach z warstwą alucynku – wygląda podobnie do blachy ocynkowanej, lecz jej właściwości antykorozyjne są jeszcze lepsze;
  •       blacha trapezowa na dach powlekana z powłoką poliestrową – najczęstszy wybór przy wykonywaniu dachów domów.
    Powłoka poliestrowa pozwala nadać jej dowolny kolor oraz jest dodatkową ochroną – blacha jest również pokryta warstwą cynku przed nakładaniem poliestru.
  •       blacha trapezowa na dach aluminiowa – najdroższa i dlatego stosowana dość rzadko. Także w wersji powlekanej poliestrem.

Każdy z tych rodzajów blachy trapezowej może występować w różnych grubościach przetłoczenia, są to profile określane jako kolejne oznaczenia T. Najczęściej są to T6, T7, T12, T14, T18, T20, T35, T45, T55. Oznacza to, że na przykład T20 to blacha trapezowa na dach, której wysokość przetłoczenia wynosi 20 milimetrów.

Zapytaj o TANIE BLACHY

    Kiedy można zastosować blachę trapezową na dach?

     

    Zawsze, kiedy zależy Ci na niskim koszcie budowy i prostocie montażu. To właśnie główne zalety blachy trapezowej. Warto także wspomnieć, że sprawdza się ona także na dachach o nachyleniu już 9 procent, gdzie nie można jeszcze zastosować dachówek lub blachodachówki. W przypadku dużych obiektów takich jak na przykład magazyny, znacząca różnica w cenie jest mnożona przez olbrzymią w tych budowlach powierzchnię dachu co jeszcze bardziej przemawia na korzyść zastosowania blachy trapezowej na dachu, jak i często na elewacjach takich obiektów. 

    Blacha trapezowa ceny – jak się kształtują?

     

    Blacha trapezowa – cena to często główne kryterium wyboru. Oczywiście należy się upewnić, że blacha spełnia wymagania, jakie posiadasz.
    Jeżeli kryterium dla Ciebie jest cena – możemy zaproponować blachy w 2 gatunku już od ~15 pln netto czyli poniżej 20 złotych brutto do zapłaty.
    Jeżeli chcesz lepszej jakości – konkretnego koloru to musisz się przygotować na wydatek 30 złotych.
    Blachy w 1 gatunku powlekane poliestrem to 40-50 złotych za metr kwadratowy.

    Blachy ocynkowane mają zakładany czas wytrzymałości na kilkadziesiąt lat. W przypadku blach poliestrowych może to być nawet 50 lat. Najtańsze blachy trapezowe możesz znaleźć już za 20 złotych za jeden metr kwadratowy – będzie to blacha ocynkowana niemalowana o niskim profilu. Jeżeli stawiasz tymczasową szopę na czas budowy, proste zadaszenie czy tym podobne budowle to jest to materiał w zupełności wystarczający. Blachy na podbitkę T7 przypominające drewno to wydatek 50-70 złotych ma metr.     

    SZUKASZ TANIEJ BLACHY? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

    +48 500 409 109

    phone

    SZUKASZ TANIEJ BLACHY? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

     

    +48 500 409 109

    phone

     

    Blacha trapezowa wymiary

     

    Żeby zamówić odpowiednią ilość blachy, trzeba wiedzieć, jak duża jest powierzchnia dachu. Blacha trapezowa wymiar, jaki jest podawany przy zakupie blachy, to jej szerokość. Długość można zazwyczaj zamówić dowolną do pewnego maksimum określonego przez danego producenta. Może to być na przykład 5 metrów przy cieńszych blachach lub nawet kilkanaście przy najgrubszych profilach. Pamiętaj, że obliczając, ile blachy będzie Ci potrzebne, musisz sprawdzić tak zwaną szerokość krycia, czyli taką, od której odjęte zostały rozmiary zakładki. Blachy zachodzą na siebie i ten właśnie wymiar należy odjąć.

    Na rynku dostępne jest całe mnóstwo blach trapezowych do pokrywania dachów i elewacji pochodzących od różnych producentów krajowych i zagranicznych. Wśród najczęściej kupowanych marek znajdują się takie jak: Blachodach  Balex Metal Blachoprofil 2 BP2  Blachy Pruszyński   Ruuki Budmat    Lindab Blachotrapez Bratex etc.

    Wybór wiec należy do Ciebie i tego, w jaki sposób chcesz użyć blachy trapezowej.