Tanie Ogrodzenia Panelowe 120x200 Grafit Brąz Czarny

Ogrodzenie tymczasowe jest bardzo często konieczne do postawienia w różnych miejscach między innymi na placu budowy.

Poznaj najlepsze, najszybsze oraz jednocześnie najtańsze metody na ogrodzenie placu budowy i innych tego typu miejsc. Dowiedz się, jak powinno wyglądać ogrodzenie tymczasowe znane również jako ogrodzenie budowlane.

 

 

 

Rodzaje ogrodzeń tymczasowych

 

Ogrodzenie tymczasowe może być zrealizowane na bardzo wiele najróżniejszych sposobów. Mogą to być rozwiązania takie jak:

 •       rozwijana siatka – bardzo często spotykany rodzaj ogrodzenia. Siatka jest dość tania i łatwo rozwijalna. Za to stanowi najsłabsze zabezpieczenie, a dodatkowo widać przez nią, co dzieje się w środku, co często nie jest pożądane;
 •       ogrodzenie z blachy trapezowej – blacha trapezowa nie jest kosztowna i pozwala na bardzo szybki montaż ogrodzenia. Jeżeli zastosujesz do niego blachę trapezową drugiego gatunku, to będzie Cię ono kosztowało jeszcze mniej. W odróżnieniu od siatki blacha uniemożliwia także zaglądanie na teren budowy. Blachę po zdemontowaniu ogrodzenia możesz użyć do innych zadań lub montażu płotu w innym miejscu;
 •       ogrodzenie panelowe – najczęściej jest to sztywna siatka lub wypełnienie oferowane w gotowych elementach wraz z elementami mocującymi. Tego typu ogrodzenie tymczasowe można także wynająć, co przy krótkich okresach bywa opłacalne. Ogrodzenie budowlane to jednak zazwyczaj długie miesiące albo lata, więc lepiej jest jednak je zakupić lub skonstruować na miejscu;
 •       ogrodzenie drewniane – ten typ ogrodzenia najczęściej jest po prostu tworzony na placu budowy z elementów odpadowych – zużytych i starych desek. Możesz oczywiście wykorzystać nowe deski, ale to oznacza już całkiem spore koszty – a po kilku miesiącach będą one już do wyrzucenia. Nie jest to jednak najlepsze zabezpieczenie przed dostępem do wnętrza działki oraz jest najmniej trwałe i może wymagać częstych poprawek;
 •       ogrodzenie z płyty OSB – płyty OSB bywają wykorzystywane jako ogrodzenie tymczasowe, gdyż można je wtedy wykorzystać jako darmową powierzchnię reklamową.

Sposób mocowania ogrodzenia też ma znaczenie. W ogrodzeniach tymczasowych często jest ono ustawione na betonowych elementach podporowych po prostu kładzionych na gruncie. Upraszcza i przyśpiesza to cały proces, jak i pozwala na łatwe przesuwanie ogrodzenia lub czasowe go demontowanie, gdyż na przykład trzeba dostać się na budowę z ciężkim transportem materiałów. Czasami jako ogrodzenie budowlane stosowane jest już docelowe ogrodzenie domu, ale zazwyczaj nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż bardzo łatwo jest je uszkodzić w czasie prac na przykład koparką czy dźwigiem. Oczywiście jeżeli stawiasz dom na środku rozległej działki, to nie będzie wtedy z żadnego problemu z postawieniem najpierw docelowego płotu czy muru.  

Zapytaj o TANIE OGRODZENIA

   

  Jakie ogrodzenie tymczasowe jest najtańsze i najprostsze do postawienia?

   

  Wśród zaprezentowanych ogrodzeń najtańszym rozwiązaniem z jest ogrodzenie z blachy trapezowej. Jeżeli do jego konstrukcji użyjesz blachy trapezowej drugiego gatunku, która różni się tylko słabszym trzymaniem parametru grubości, co w zastosowaniu takim jak ogrodzenie tymczasowe nie ma żadnego znaczenia. Z powodzeniem ten typ ogrodzenia może konkurować cenowo z najpopularniejszą rozwijaną siatką. A ponieważ bardzo często warto jest plac budowy osłonić, nie tylko przed dostępem, ale też przed zaglądaniem niepowołanych osób to blacha trapezowa okazuje się w takim zastosowaniu bezkonkurencyjna. Znacznie łatwiej jest też za pomocą takiej blachy stworzyć wygodną bramę prowadzącą na budowę, a także można użyć jej do wykonania prostego zadaszenia czy szopy do trzymania materiałów wrażliwych na wilgoć. Ogrodzenie blaszane z blachy trapezowej jest tutaj zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

  +48 500 409 109

  phone

  NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

   

  +48 500 409 109

  phone

   

  Kiedy warto jest zastosować ogrodzenie tymczasowe?

   

  W wielu miejscach warto ogrodzić swoją działkę, nawet jeśli nie trwa na niej budowa. Ograniczy to dostęp do niej i zapobiegnie na przykład parkowaniu tam pojazdów przez osoby z sąsiedztwa. Sama budowa również powinna być ogrodzona. Ogrodzenie placu budowy nie jest co prawda nakazane wprost, ale konieczne jest uniemożliwienie dostępu do niebezpiecznych miejsc i narzędzi osobom przypadkowym, co bez płotu nie wydaje się możliwe. Poza tym na budowie często znajdują się drogie materiały budowlane i jeszcze droższe narzędzia czy maszyny. Dlatego ogrodzenie budowlane jest konieczne i powinno stanowić solidną zaporę, uniemożliwiającą dostanie się na teren danej działki budowlanej.

  Zamów tani materiał i stwórz z niego dowolne ogrodzenie z blachy trapezowej, które świetnie sprawdzi się na każdej budowie. Zapewni ono bezpieczeństwo budowy i znajdujących się tam materiałów jednocześnie uniemożliwiając zaglądanie na nią niepowołanym osobom. Ogrodzenie blaszane jest trwałe, estetyczne i co najważniejsze tanie oraz proste do ustawienia.