Izolacja nakrokwiowa poliuretanemSmog – czyli czy masz wpływ na to czym oddychasz. Krótka historia Twojego wpływu na ilość pyłów PM10 i PM2,5

Od kilku lat jesteśmy informowani o tym, że w powietrzu którym oddychamy znajduje się pył. Każdy z nas zauważył, że jego ilość jest wprost proporcjonalna do temperatury powietrza. W każdym przypadku, kiedy temperatura spada  – ilość pyłów rośnie, a my i nasze dzieci narażamy się na problemy zdrowotne  – te krótko terminowe i te które odbiją się na nas za kilka lat.

Wg informacji meteo – Kraków jest miastem, gdzie liczba dni z przekroczonymi normami sięga 150 i więcej w ciągu roku. W wielko Polsce jest lepiej – oscyluje to w okolicach 40 dni w Poznaniu do 60 w Nowym Tomyślu.

Wszyscy zastanawiamy się czy mamy na to wpływ ? Otóż tak.

Wbrew temu na czym skupiają się media – największy wpływ na redukcje tych pyłów w powietrzu ma właściwie wykonana izolacja termiczna budynków. Im lepszy materiał wybierzemy, im lepsze będzie miał on parametry – tym mniej zanieczyścimy środowisko – bez względu na to czy będziemy palić pelletem, kominkiem czy węglem.

Na dzień dzisiejszy, najlepszym izolatorem jest pianka PIR (płyty PIR) – ma ona lambde na poziomie ~0,022-0,023 W/mK – co powoduje że jej parametry są od 1,5 do ponad 2 krotnie lepsze od innych izolatorów – styropianu (polistyrenu) czy też wełny mineralnej (skalnej/ szklanej) lub wełny drzewnej.

Jak to wygląda w praktyce ?

Wykonując izolacje z płyt ze spienionego poliuretanu w okładzinach gazoszczelnych popularnie zwanymi płytami PIR np. Thermano – uzyskujemy najlepszą izolacje, której parametry są stabilne bez względu na warunki atmosferyczne.

Korzyść dla inwestora to: Znacząca redukcja kosztów użytkowania – ogrzewania – budynku, oraz brak lub minimalizacja produkcji pyłów które zanieczyszczają powietrze którym oddychasz – wszak komin Twojego domu jest… najbliżej powietrza którym oddychasz.

Dlatego – nie zastanawiaj się, ponieważ Twoje dobre decyzje dot. Izolacji Twojego domu już dzisiaj wpłyną na jakość Twojego życia. Będziesz miał niższe koszty użytkowania domu, a Twoja rodzina będzie mieszkać w komfortowych warunkach i oddychać świeżym, czystym powietrzem !!!  No i będziesz EKO – a to ważne.

Wełna vs Poliuretan vs Styropian